„Apámnak, anyámnak, jegybéli mátkámnak…”

Beszámoló
az „Apámnak, anyámnak, jegybéli mátkámnak…”
 c. program megvalósításáról

A karácsonyi forgatagot 2013. december 17-én rendeztük meg a Balmazújvárosi Általános Iskola Dózsa György u. 17-23. sz. alatti Székhely intézmény tornatermében 84 tanuló részvételével. Tagintézményeink minden negyedik osztálya 12 fővel jelent meg rendezvényünkön.

Iskolánkban nagyon sok hátrányos helyzetű tanuló van, igyekeztünk őket kiválasztani a délutáni programra. Így lehetőséget kaphattak ők is arra, hogy az ünnepkörrel ismerkedhessenek, ajándékot készíthessenek, kivegyék a részüket az ünnepi hangulatból.

A kézműves műhelyek hat helyszínen zajlottak, ahol a gyerekek 20-25 percenként helyet cseréltek. Ez a délután karácsonyi ajándékok készítéséről szólt. Változatos ajtó- és asztali díszeket állíthattak össze a meglévő anyagokból: fenyőből, tobozból, változatos mintájú és színű szalagokból, díszekből.  Filcből angyalkát, madarat ragaszthattak, díszíthettek csillogó glitterrel, fényes arany és ezüst csillagokkal.  Megismerhették a gyertyakészítés különböző technikáját, a gyertyaöntést és a gyertyamártást. Zöld kartonból fenyőalakú díszdobozt hajtogattak, melyet aranyszínű hópelyhekkel tehettek szebbé.  Szalvétából, vattából bájos hóembert, rénszarvast varázsolhattak.  A kedvelt gyöngyfűzés sem maradt el, szebbnél szebb fenyődíszeket fűztek tanulóink.   Sokféle karácsonyi sablon közül kiválaszthatták a nekik legjobban tetszőt, színezhették változatosan, ízlésesen, melyből a laminálás után hűtő mágnes készült. A harmadik „állomás” után iskolánk ebédlőjében láttuk vendégül a diákokat. Az elfogyasztott frissen sült pogácsa a forró tea új erőt adott a munka folytatásához. Intézményünk zenetanára a hetedik helyszínen szintetizátorozott, szép karácsonyi dalokat énekelt a gyerekekkel, mely örömmel töltötte el a teremben minden felnőtt és gyerek szívét.  A három órán át tartó rendhagyó délutánról mindenki elégedetten távozott. Örültek az általuk elkészített – s így sokkal értékesebb – ajándékoknak, melyeket családtagjaiknak nagy szeretettel, türelemmel, figyelemmel és sok-sok munkával alkottak.