Épülete

Székhelyintézményünk városunk központjában található. Felújított, akadálymentesített iskolában tanulhatnak diákjaink. Az épületben 19 tanterem van 19 osztállyal, így gyakorlatilag a szaktantermek (informatika, nyelvi labor, kémia…) osztálytermekként is funkcionálnak.

Rendelkezésünkre áll még :

• 1 tornaterem
  • 1 jól felszerelt fejlesztő szoba
  • 1 könyvtárhelyiség külön épületben 2 teremmel
  • 1 tágas ebédlő
  • 1 nevelői szoba
  • igazgatói és titkársági irodák
  • 3 szertárhelyiség
  • orvosi szoba
  • tágas, térkővel burkolt udvar
  • sportudvar

Jelenleg folyamatban van egy új Kézműves Közösségi Ház kialakítása a könyvtár épülete mellett ahol egy társalgó, egy konyha, két foglalkoztató terem és egy vizesblokk kerül kialakításra. A tantermek bútorzatának nagy része igen jó állapotban van. Elegendő hely kínálkozik eszközök tárolására. Az IPR adta lehetőségeket kihasználva új függönyöket, sötétítőket vásároltunk, több termet kifesttettünk és új bútorokat is tudtunk készíttetni. Tavasszal szintén IPR-ből egy nagyméretű filagória készül az udvarra, illetve újabb kinti padok kerülnek elhelyezésre. Összegezve elmondhatjuk, hogy iskolánk felszereltsége, IKT-s eszközökkel való ellátottsága (egy tanterem kivételével mindenhol van digitális táblánk) jelenleg az átlagosnál jobb.

Az iskolánkat meg is nézheti galériánkban.