Emelt óraszámú rajzoktatás

1986 szeptemberében kezdtük el az emelt óraszámú rajzoktatást. Pál Anna, nyugdíjas igazgatónk az akkori 4. számú általános iskolában a Kossuth téri épületben innovatív támogatásból szerezte meg ehhez a támogatást. Ebből a támogatásból kirándulást, anyagot, eszközöket is vehettünk. Minden évfolyamban, mint napjainkban is, egy csoportnak plusz egy rajz órája van, volt. Annak idején még heti két rajzóra volt.

Minden lehetséges pályázaton részt vettünk. Eredményesen szerepeltünk az indiai és japán nemzetközi rajzpályázatokon többször is.A hagyományt tovább folytatjuk. Párhuzamos osztályokból azóta is mindig van egy jó képességű csoport, akik heti plusz egy órában foglalkoznak a vizuális kultúrával, rajzolnak, festenek, pályázatokra készülnek.

Minden év végén a 8. osztályos tanulók ünnepélyes kiállításon mutatkoznak be, ahol szülők, rokonok, vendégek is megcsodálhatják a gyerekek nagyszerű rajzait.

Június elején ismét várjuk a szülőket és az érdeklődőket záró kiállításunk megnyitójára.

Szászné Veres Julianna