FELHŐSINÉ TÓTH ANIKÓ JULIÁNNA

„Minél jobban ismerjük a gyermeket, annál jobban megértjük, minél jobban értjük, annál inkább szeretjük, s így annál hatékonyabban tudjuk majd nevelni.”

-Nagy László

Kedves Szülők! Kétgyermekes szülőként tudom, milyen nagy dolog az, amikor életünk értelme iskolába megy. Tele izgalommal, kétségekkel. Jól fogja érezni magát? Hogy fog majd viselkedni? Ügyes lesz? Könnyen fog majd tanulni? Tud csendben maradni? Hogy fog megülni órán? A kérdések sora végtelen. Egy kis segítséget szeretnék nyújtani bemutatkozásommal. Felhősiné Tóth Anikó vagyok, több évtizedes tanítói gyakorlattal, de ugyanilyen kétségekkel. Szeretnek majd engem ezek a csöppségek? Megtalálom mindenkivel a közös hangot? Szimpatikus leszek a szülőknek?  Sorolhatnám tovább. Egy első osztály mindig nagy kihívás, de óriási öröm és izgalom, amit az évtizedek sem halványítanak el.

Hogy miért fogok többes számban írni? Mert iskolánk bármelyik tanítója írhatná a következőket. A kis gyerekek szeretetükkel, hálájukkal, aranyos csacsogásukkal feltöltenek, megfiatalítanak bennünket. Ezért tudunk megújulni, lelkesen bemenni a tanterembe.  Milyen szokott lenni a termünk? Barátságos, gyermekközeli, amit az iskolánk mindenki számára biztosít. Kitesszük a gyerekek munkáit, hisz számunkra azok a legfontosabb és legszebb alkotások. A tanítási órákon nagy figyelmet fordítunk a tehetséggondozásra, felzárkóztatásra, az egyéni bánásmódra, a következetességre.  Fontos, hogy minden gyermek felismerje a tehetségét, maximálisan kihasználja azt. A játékosság, humor, jókedv, élményszerű tanulás minden tanóra alapeleme, ami miatt remélhetőleg zökkenőmentes lesz az óvoda-iskola átmenet.

Nagyon lényeges az érzelmi nevelés, a jó osztályközösség kialakítása, a kölcsönös tisztelet, a kiegyensúlyozott, derűs légkör. Elengedhetetlen, hogy mindenki barátokra találjon. Az, hogy szívesen jöjjenek a gyerekek iskolába, jól érezzék magukat nálunk, hisz a napjuk nagy részét velünk töltik. Ezért is nőnek hamar a szívünkhöz.

Miért dolgozunk? A gyerekek tiszteletéért, megbecsüléséért, szeretetéért, azért a sok élményért, amit tőlük kapunk. Céljaink eléréséhez elengedhetetlen az önök támogatása, együttműködése, ami megalapozza a kiegyensúlyozott, harmonikus iskolai éveket. Kérjük, bízzanak bennünk, nagyon fogjuk szeretni gyermekeiket!

Köszönöm, hogy megtiszteltek a bemutatkozó elolvasásával.