Hagyományaink

Iskolánk életében a hagyományok ápolása, azok közösségformáló ereje fontos szerepet tölt be. Rendezvényeinken tanulóinkat más oldalukról ismerhetjük meg.

Évről évre megtartjuk hagyományos iskolai ünnepélyeinket, ahol diákok, szülők, pedagógusok rendszerint együtt vesznek részt.

Augusztus utolsó napjaiban szervezzük tanévnyitónkat a negyedik és a nyolcadik osztályos tanulók közreműködésével.

Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján az alsósok dramatikus mesejátékkal idézik nagy meseírónk emlékét.

Felső tagozatunk legifjabbjai, az ötödikesek az aradi vértanúk tiszteletére rendezett emlékműsor elkészítéséért felelősek.

Az 1956-os forradalom eseményeit nyolcadikosaink jelenítik meg, hiszen erről a történelmi korszakról ők rendelkeznek a legtöbb ismerettel.

Diákönkormányzatunk évente kétszer hulladékgyűjtést szervez, melynek bevétele hozzásegít bennünket karácsony előtti programjaink megrendezéséhez.

Novemberben Márton-napi mulatságot tartunk, ahol a németül tanuló gyerekek német nyelven, a többi alsós osztály pedig magyar nyelven emlékezik Szent Márton nemes cselekedeteire. Verseket, dalokat, mondókákat tanulnak, lámpást készítenek, majd a szülőkkel együtt Márton-napi felvonuláson vesznek részt. A sétáról visszatérve, a tábortűz mellett együtt fogyasztjuk el a libazsíros kenyeret és a puncsot.

December 6-án nagy-nagy izgalommal várjuk a Mikulást.

A téli szünet előtti utolsó héten „Karácsonyi ”Ez+Az”-zal készülünk az ünnepekre, melynek lebonyolítását a hetedikes osztályfőnökök és tanítványaik vállalják. Itt kézműves foglalkozások keretében szebbnél-szebb ajándékokat készítenek tanítványaink. (asztali díszeket, üdvözlő kártyákat, karácsonyfa díszeket…) Szakmákkal, mesterségekkel ismerkednek.

Félévkor az emelt angol oktatásban résztvevő tanulóink minden évben lehetőséget kapnak, hogy írásbeli és szóbeli alapfokú nyelvvizsgát tegyenek helyben, intézményünkben a „City and Guilds” nyelvvizsgaközpont munkatársai közreműködésével.

A nyelvvizsga, a tanulmányi versenyek (Aranyszáj, Kazinczy Szép Magyar Beszéd, Búvárkodj!  olvasónapló pályázat, „Meseíró kerestetik” angol nyelvi komplex verseny, fizikaverseny, Kalmár Zoltán helyesíró verseny, nagyhegyesi Természettudományi vetélkedő…) után a farsang igazi kikapcsolódást ígér. Itt diákjaink táncos-zenés műsorszámokkal szórakoztatják egymást és a kedves vendégeket.

Márciusban hatodikosaink műsorával megemlékezünk az 1848-as forradalom és szabadságharc hőseiről.

Sulikóstolgató címmel programsorozatot ajánlunk leendő első osztályos kisdiákjaink szüleinek. Szülői értekezletre, nyílt órákra, sport és kézműves foglalkozásokra várjuk őket gyermekeikkel.

A tanév utolsó harmada is bővelkedik eseményekben.

Korcsolyázni visszük a gyerekeket.

Tavaszfakadás” című projektünk keretében kirándulást szervezünk minden évben Hortobágyra.

Megemlékezünk a „Föld”, a „Madarak és fák” napjáról.

Multikulturális rajz- illetve vers- és prózamondó versenyen mérhetik össze képességüket diákjaink a „Művészetek hete” rendezvénysorozatunk alkalmával. Ekkor kerül sor a zsibongóban iskolagalériánk megnyitására,  ahol nyolcadikos rajz tagozatos tanítványaink képeiben gyönyörködhetünk.

Kulturális gálán mutatkoznak be páros évfolyamaink.

A legtehetségesebb, legszorgalmasabb gyerekeket arany és ezüst oklevéllel jutalmazzuk.

Osztálykirándulásokat, táborokat szervezünk.

Színvonalas, megható ünnepi műsorral búcsúztatjuk végzős növendékeinket.