Leader pályázat

A Balmazújvárosi Általános Iskola  udvarával közös területen elhelyezkedő épület  közösségi házzá alakítása a pályázat feladata. Az épület jelenleg  csupasz falakkal, jó műszaki állapotban  vár az átalakításra. A ház hagyományos szerkezetű, vályogtégla falazattal, cserépfedéssel, fagerendás födémmel készült. A meglévő helyiségeket úgy kell átalakítani, hogy a kézműves foglalkozások tartására alkalmas legyen. Helyiségek funkciói megváltoznak, ki kell alakítani egy vizes blokkot is. Meg kell oldani a ház fűtését, víz- és villanyszerelését, a helyiségek burkolatait, valamint az udvarrendezés során a járólapok biztosítását.

Célunk az iskolában tanuló diákok számára létrehozni egy használható közösségi teret. Itt kézműves tevékenységek, valamint a családi és egészséges életmódra nevelés során végzett tevékenységek végzése, a tanulók szocializációjának segítése.

Az épületben kialakítunk egy szövőteremet, ahol a kézműves tevékenységek, szövéssel kapcsolatos tevékenységekre van lehetőségek. Kialakítunk egy konyhát, ahol elsajátíthatnak háztartási ismereteket, megvalósulhat az egészséges életre nevelés, valamint a hátrányos- és halmozottan hátrányos helyzetű tanulók családi életre  való nevelése is.

A kézműves teremben olyan tevékenységek alapjainak elsajátításaira van lehetőség, amely nagyban elősegítheti, javíthatja a tanulók életvitelét (varrás, kötés, horgolás, dísztárgyak készítése, csecsemőgondozás). A társalgó helyiségében a tanulóknak van lehetősége minőségi, tartalmas szabadidő eltöltésére. Az udvaron célunk kialakítani egy mini játszóteret és a szabadban töltött tevékenységeknek biztosítani szeretnénk egy erre alkalmas helyszínt.

A pályázat során igényelt támogatási összeg 5.959.696 Forint. Ebből az összegből biztosítanunk kell az épület víz, villany és fűtés szereléséhez szükséges anyagokat, valamint az épület vizesblokkjának kialakítását, illetve a közösségi helyiségek berendezéseit, eszközeit.

A pályázat megvalósítása során nagymértékben szeretnénk támaszkodni a szülők társadalmi munkájára, mind a szakmunkák és segédmunkák során.

A munkálatok elvégzéséhez ígéretet és segítséget kaptunk a Kht. vezetésétől. Ezúttal is köszönjük. A rossz időre való tekintettel a munkálatok megkezdése márciussal kezdődik, melyet a tanév vége előtt be szeretnénk fejezni.