Köszöntő

[metaslider id=68]

Kedves Látogató!

Szeretettel köszöntöm Önt a Balmazújvárosi Általános Iskola székhelyintézményének nevelőközössége nevében honlapunkon! Örülök, hogy megtisztel bennünket figyelmével.
Iskolánk elsősorban az emelt óraszámú rajz és ének, valamint az idegen nyelvi oktatásról ismert. Német – magyar két tanítási nyelvű, illetve emelt szintű angol nyelvi programokat működtetünk.
Tanulóink számos tanórán kívüli foglalkozás közül választhatnak. A sportolni vágyók focizhatnak, kézilabdázhatnak, míg az ügyes kezű gyermekek tehetségét szövő és rajz szakkörök szervezésével fejlesztjük. Diákjaink körében igen népszerű az énekkar, a vöröskeresztes szakkör és az idei tanévtől induló gépírás.
További praktikus ismeretek elsajátítására nyújt jó lehetőséget a jövőben az iskolánk melletti épületben kialakításra kerülő Kézműves Közösségi Ház. Itt a gyerekek korszerűen felszerelt konyhában háztartási ismereteket, a kézműves termekben pedig kötést, varrást, horgolást, agyagozást tanulhatnak.
Kollégáimmal azt a szemléletet valljuk, hogy tanulóink egyéni képességeinek kibontakoztatása érdekében arra kell törekednünk, hogy olyan intézményként működjünk, ahol gyermek, szülő, pedagógus egyaránt jól érzi magát.
Köszöntőmet Szent-Györgyi Albert gondolataival zárnám, mely szerint:
„Az iskola dolga, hogy megtaníttassa velünk, hogyan kell tanulni, hogy felkeltse a tudás iránti étvágyunkat, hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére és az alkotás izgalmára, hogy megtanítson szeretni amit csinálunk és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni.”

Nádasdiné Kerekes Erzsébet
Intézmény-vezető