Iskolai szavalóverseny a Székhelyintézményben

Az idén 60 éve, hogy a magyar költészet napját Magyarországon április 11-én, József Attila születésnapján ünneplik. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt. A mi intézményünk sem tette ezt másként. A megnyitón a harmadik évfolyamosok előadását követően József Attila szavaival köszöntöttük a kedves szülőket, a tisztelt zsűri tagjait, kollégáinkat és a mindannyiunk számára legfontosabbakat, a versenyző gyereket.

A költő szavai a következők:

„ A világ is több sokkal, ha kinyújtózunk, nagy hegyekre mászunk”

A nagy hegyek „megmászása” minden versenyzőknek sikerült, mert felkészülten, tudásuk legjavát nyújtották és mindannyian elsőként szerettek volna magaslatot hódítani.

A versenyhelyszínek háziasszonyai Tarné Estók Kornélia, Debreczeniné Koroknai Erika, Karácsonyi Éva, Perecsényi Orsolya gondoskodtak arról, hogy minden zökkenőmentesen bonyolódott le.

A zsűri tagjai Németh Lászlóné, Postáné Szabó Katalin, Csiha Sándorné, Szeifert Ferencné, Buglyó Juliánna, Kovácsné Szenti Anikó,  Hődörné Leiter Margit, Molnárné Kiss Mária.Nagyrészt kedves nyugdíjas kollégáinkat köszönthettük személyükben, akik mindig nagy szeretettel jönnek vissza hozzánk, mert igaz, soha sem mondják, titkon biztos hiányzik nekik az iskola és szakmai tudásukkal szívesen segítenek minket.

A verseny eredményei:

Felkészítő: Papné Tóth Ildikó
    Szücs Máté
    Felkészítő: Farkas Ildikó

Gratulálunk minden versenyzőnek. Köszönjük a zsűri és a felkészítő pedagógusok munkáját és a szülők segítségét.

You may also like...